• Karolina Gruszka
  • Karolina Muszalak
  • Edyta Herbuś

kolor INDYGO

INDYGO → symbol duchowości

Imię z wibracją indygo obdarza wrażliwością na krzywdę biednych, słabych i pokrzywdzonych. Główne cechy to poczucie misji do spełnienia, życie bardziej dla innych niż dla siebie. Indygo - kolor posiadający zdolność do wprowadzenia w stany narkotyczne, co lekarze w stanie Teksas wykorzystują przy mniej poważnych zabiegach, traktując ten kolor jak środek znieczulający.

Neutralizuje wszelki ból i cierpienie, pomocny w leczeniu chorób oczu, górnych dróg oddechowych, migreny, pomaga zwalczać zatrucia oraz stany zapalne uszu, nosa i gardła. Kolor indygo budzi stan nieświadomej szczęśliwości, daje moc kontrolowania psychiki. Naświetlania tym kolorem pomagają też w leczeniu schorzeń psychicznych. Kolor indygo daje spokój, pacyfikuje wszelkie zło.

kolor stroju:

Osoby preferujące kolor indygo są bezinteresowne i chętnie pomagają innym. Niesienie pomocy tam gdzie występuje ból, cierpienie i krzywda. Mają w sobie spokój, harmonię i równowagę wewnętrzną, są zainteresowani sprawami ducha.

kolor w kulturze i religii:

Indygo jest najstarszym znanym barwnikiem organicznym. Już 2500 lat przed naszą erą barwnik ten znany był w Chinach, starożytnym Egipcie, Rzymie i na Krecie. Wtedy ze względu na swoje trujące właściwości nazywany był nawet diabelską farbą . Metoda farbowania barwnikiem uzyskiwanym z liści krzewu indygowca farbiarskiego dotarła do Europy aż z Chin przez Indie, które przez długi okres były jego największym producentem na świecie. W 1878 roku niemiecki chemik Adolf von Baeyer jako pierwszy zsyntetyzował błękit indygowy czyli indygo.

logowanie-rejestracja