• Olga Borys
  • Ewa Gawryluk
  • Karolina Gruszka
  • Weronika Książkiewicz
  • Karolina Muszalak
  • Olga Bończyk
  • Weronika Rosati
  • Andżelika Piechowiak
  • Dominika Łakomska
  • Paweł Deląg

ZAKOCHANI

Karta przedstawia trzy osoby. Wśród nich znajduje się jeden mężczyzna, a także dwie kobiety: ciemno- i jasnowłosa, czasem jedna zdecydowanie mniej urodziwa od drugiej. W różnych taliach nad mężczyzną unosi się anioł, albo Kupido.

Zdarza się także, że we współczesnych taliach jest przedstawiana w uproszczonej wersji - z rysunkiem dwojga nagich ludzi - kobieta i mężczyzna, Adam i Ewa w rajskim ogrodzie. Z tyłu, za Ewą rośnie Drzewo Poznania, a za Adamem - Drzewo Życia. Zakochani, to pierwsza karta, na której został pokonany dualizm poprzednich. Postacie nie są niczym rozdzielone, a więc przeciwieństwa zostały pokonane, ale spojrzenie Ewy skierowane jest na anioła, który symbolizuje jedność, a wzrok Adama spoczywa na Ewie - on tą jedność jest w stanie uświadomić sobie tylko poprzez nią.

Karta ta oznacza "przyjaźń i miłość", początek nowego, silnego uczucia lub umocnienie i zachowanie starego. W ogóle sygnalizuje ona stabilność uczuć i dobre relacje międzyludzkie.

Nie bój się pokus, bo i tak ich nie unikniesz. Przyjmij jabłko, które daje ci Ewa, albowiem miłość to jedyna siła, która zdolna zbawić od cierpienia. Pokochaj, a zobaczysz jak wszystko wokół się zmieni: kolory staną się jaśniejsze, powietrze czystsze, a ludzie lepsi. Pozwól odpocząć rozsądkowi i poddaj się władzy uczuć. Jest także kojarzona z instytucją małżeństwa, sprawami seksualnymi i miłością w ogóle.

Znaczenie karty Kochankowie jest związane z dylematem dotyczącym uczuć, najczęściej spowodowanym koniecznością wyboru jednej miłości, a odrzuceniem innej. Symbolika tej karty wskazuje na niepewność sytuacji, w której się aktualnie znajdujesz, mówi też o potrzebie zdecydowanego działania i dokonania wyboru. Sprawa może dotyczyć partnera życiowego, wspólnika w interesach, może też wskazywać na konieczność zrewidowania swoich uczuć do konkretnej osoby lub sprawy.

Wskazuje na problemy zawodowe lub emocjonalne, z którymi należy się uporać niezwłocznie, w przeciwnym bowiem razie sprawy przybiorą niekorzystny obrót i mogą mieć wpływ na stan twojego zdrowia. W pozycji prostej karta oznacza uczucie samo w sobie, często niespodziewane.

W pozycji odwróconej karta bywa kojarzona z rozpadem związku, separacją czy rozwodem, albo niewłaściwym wyborem obiektu uczuć. Oznacza przede wszystkim nieprawidłowe relacje w związkach partnerskich, trwanie w obsesyjnych namiętnościach oraz problemy z podejmowaniem decyzji. Może ona także dotyczyć jakiejś organizacji lub wspólnego interesu. Karta, może wskazywać na bliskie rozstanie lub zerwanie przyjaźni, miłości lub związku.

logowanie-rejestracja