ALEKSANDRA

To jedno z najczęściej nadawanych w kręgu kultury europejskiej imion jest żeńską formą greckiego imienia Aleksander.

Aleksandra oznacza: 'broniąca mężów', 'troszcząca się o mężów'. W rzeczywistości jest odwrotnie - to Aleksandra często musi być brana w obronę przez zakochanego w niej mężczyznę. Często wpada bowiem w tarapaty z powodu rozwiniętego poczucia sprawiedliwości. Raczej narazi się na kłopoty, niż sprzeniewierzy się swoim ideałom.

Uwielbia życie towarzyskie, ale swoim przyjaciołom stawia konkretne wymagania - muszą oni wierzyć w to co ona, mieć podobne pryncypia. Nie toleruje obok siebie kombinatorów, karierowiczów, ludzi nieuczciwych. To sprawia, że nie ma łatwego życia. Często kilka razy wije swoje gniazdko, w którym może żyć według własnego planu.

Aleksandra jest sprawiedliwa i obdarzona darem mówienia prawdy, co w życiu sprawia jej wiele kłopotów. Ma charakter marzycielski, nerwowy i skłonny do przesady. Jest typem towarzyskim, a zarazem posiadającym uzdolnienia kierownicze. Aleksandra posiada piękne i szczytne idee, których nie realizuje, a to w skutek braku inicjatywy i postanowień mocnych do działania.

Opis w/g Tarota: Aleksandra, już w dzieciństwie posłuszna, zdyscyplinowana i samodzielna, potrafi konsekwentnie realizować swoje zamiary. Bywa bardzo ambitna i inteligentna. W życiu zawsze stara się iść prostą drogą. Nie lubi niesprawiedliwości, kłamstwa. Potrafi wspaniale łączyć życie zawodowe z rodzinnym.

Droga życiwa w/g Tarota: Aleksandra sprawdzi się jako sędzia, sekretarka, dziennikarka, nauczycielka, aktorka, lekarka.

Arcykapłanka Sąd - przewodnie karty Tarota

Saturn - sprzyjające imieniu ciało niebieskie

fioletowy - przyjazny dla imienia kolor

diament - sprzyjające imieniu magiczny kamień

Koziorożec - sprzyjające imieniu znak zodiaku

czterolistna koniczyna - przyjazny amulet

3 - przyjazna liczba

Imie w innych językach: ang. Alexandra, Alexandrina, Sandra, fr. Alexandra, Alexandre, hiszp. Alejandra, wł. Alessandra, Alessa

Patron: św. Aleksandra - pustelnica (2 X), św. Aleksandra z Ancyry (18V)

Znane postaci spoza portalu: Aleksandra Śląska, Sandra Bullock (właśc. Sandra Anette Bullock) - aktorki, Aleksandra Jakubowska - dziennikarka, w literaturze: Oleńka Billewiczówna z Potopu H. Sienkiewicza

logowanie-rejestracja